You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Boyun Fıtığı Ameliyatı Hizmetleri

Boyun Fıtığı Ameliyatı Hizmetleri

yunuseliton
Ziyaretçi
Boyun Fıtığı Ameliyatı Hizmetleri
Site Adı: Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı | drtamertekin.com | İstanbul
 
Site Adresi : www.drtamertekin.com
 
Site İçeriği & Amacı :
 
Boyun ağrılarını tetikleyen boyun fıtığı rahatsızlığının giderilmesi adına, ameliyat tedavisi yapılmaktadır. Boyun hareketlerinin kısıtlanması, kolda ağrı ve uyuşma, karıncalanma gibi etkiler, boyun fıtığında yaşanabilmektedir. Dolayısıyla boyun fıtığı ameliyatı bu gibi durumlarda mutlaka yapılması gereken işlemlerdir. Dr. Tamer Tekin kliniğine başvuru yapan hastalar, tomografi ve MR tetkikleri sonucunda bu tanıyı alabilirler. Boyun fıtığı tanısı koyulan bireylerin acil bir durumu varsa, bazı konservatif tedaviler yapılmaktadır. Bu tedaviler arasında; fizik tedavi, proloterapi, kas gevşeten ilaçlar, sıcak ve soğuk uygulamalar ve benzeri işlemler yer alır. Ancak hastaya uygulanan tedavilerin sonuç vermemesi durumunda ise ameliyat işlemi yapılmaktadır. Boyun fıtığı ameliyatının yanı sıra, bel fıtığı ameliyatı da alabileceğiniz tedavi işlemidir.
 
Bel fıtığı ameliyatı, bel bölümünden dejeneratif diski çıkararak gerçekleştirilmektedir. Ameliyatın ardından bel fıtığında yaşanan sırt ve bacak ağrıları ortadan kalkacaktır. Genellikle, güçsüzlük ve his kaybı yaşayan hastalar, bel fıtığı ameliyatı olmaktadır. Sinir hasarları belirtileri olması durumunda da bu ameliyat önerilmektedir. Bunun yanı sıra, omurga kanal daralması tedavisi de bel için sunulan tedavi türlerinden bir tanesidir. Bu yöndeki alternatif tedaviler arasında; akupunktur ve şiropraksi yer almaktadır. Aynı zamanda, konservatif tedavilerin de bu rahatsızlıkta yapıldığını söyleyebiliriz. Bel bölümündeki kanal daralması için uygulanan tedaviler işe yaramadığında ameliyat önerisi yapılır.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.