You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler

Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler

yunuseliton
Ziyaretçi
Büyük İstanbul Depremi Hakkında Bilgiler
Site Adı: Evrim Ağacı - Karanlığı bilimle fethet!
 
Site Adresi : evrimagaci.org
 
Site İçeriği & Amacı :
 
İstanbul, deprem kuşağında yer alan bir ildir. Bu nedenle, geçmişte yaşanan depremlerin yanı sıra, büyük İstanbul depremi de beklenen durumlar arasındadır. İstanbulluların giderek endişelendiği bir durum olan İstanbul depremi, tarihinde en yıkıcı olacak depremlerden biri olarak beklenmektedir. Büyük İstanbul depremi, bilimsel araştırmalar doğrultusunda net bir şekilde beklenen bir durumdur. Uzmanların İstanbul’da neden büyük bir deprem beklediğini şu şekilde açıklayabiliriz: İstanbul, deprem potansiyeli fazla olan bir il olduğu için beklenen depremin her zaman olabileceğini söyleyebiliriz. Bilim insanları, bu büyük depremi beklerken, yaşanması beklenen depremin bütünüyle bilimsel temellere dayandığını da söylemek mümkündür. İstanbul depreminin yanı sıra, küresel ısınma gibi doğa olaylarının da doğal afetleri etkilediğini söyleyebiliriz. Bugüne kadar yaşanmış olan depremler gibi olmayacak olan İstanbul depremi, yıkıcı olması beklenmektedir. Bu depremin devamlı büyüklüğünden bahsedilmesi, İstanbulluları endişeye düşürmektedir. İstanbul, metropol bir şehir olsa da bu deprem yaşandığında büyük bir yıkımın olacağı da söylenmektedir. Depreme dayanıklı olmayan yapı sayısı oldukça fazla olan bu metropol şehirde, Büyük İstanbul depremi için tedbirler de alınmaya çalışılmaktadır. Geçmişten günümüze bakıldığında dinozor türleri tükenerek, çeşitli doğa olaylarının afetleri etkilediğini görebilirsiniz.
 
Beklenen depremi araştıran bilim adamlarının bu konuda araştırmalarını sürdürdüğünü söyleyebiliriz. Aslında Albert Einstein gibi bilim adamları günümüzde yaşamadığı için bu konu hakkında net olarak bir bilgi de verilememektedir. Ancak büyük İstanbul depreminin tam anlamıyla beklendiğinden de söz edilmektedir. Bu deprem yaşanırsa, onlarca kişinin evsiz kalacağından da bahsedilmektedir. Ancak uzmanların ve devlet büyüklerinin gerekli tedbirleri alması durumunda, İstanbul depreminin en hasarsız şekilde atlatılacağını da söyleyebiliriz. Bu deprem, birçok hayatı olumsuz etkileyecektir. SMA hastalığı nedir sorusunun yanıtı ise genlerdeki değişimlerden kaynaklı meydana gelen bu hastalık, omurilik ve beyin nöronlarının işlev kaybına neden olur. Dolayısıyla SMA hastalığı olan bireyler hareketlerini kontrol edemez. Bu tür hastalığı olan kişiler ve tüm bireyler, büyük İstanbul depreminin olması durumunda, olumsuz etkileneceklerdir. Ancak depremde hasar görecek bina ve insan sayısını en aza indirmek için gerekli çalışmalar da yapılmaktadır. Bu çalışmalara hız vermesi gereken uzmanların gerekli tedbirleri de artırmaları önemli bir husustur. Zaman zaman TV kanalları bu deprem konusunda belli ipuçları verse de depremin hangi tarihte geleceği konusunda bir netlik yoktur.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.