You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Html ve CSS nedir ? Nerelerde kullanılır ?

Html ve CSS nedir ? Nerelerde kullanılır ?

(MCD) Super Admin
Html ve CSS nedir ? Nerelerde kullanılır ?
Html nedir ? 
CSS nedir ? 
Nerelerde kullanılır ?
Bunu ilk beğenen sen ol.
Administrator
RE: Html ve CSS nedir ? Nerelerde kullanılır ?
Html Nedir ?

Türkçesi Hiper Metin İşaretleme Dili olan web sayfası oluşturabilmemize olanak sağlayan teknolojidir. Günümüz de ki güncel sürümü HTML5'tir. Her zaman gündemde olan "HTML bir yazılım dili değildir." ibaresi kesinlikle doğrudur .  HTML bir kodlama dili olarak tanımlanamaz. Şunuda söylemek isterim ki html'i yazılım bilen birisi 1 günde çözebilir. Sadece HTML kullanarak bir web sitesi oluşturamazsınız. Bu aşamada PHP, CSS ve JavaScript gibi teknolojiler HTML'in yardımına koşar. Peki nedir bu CSS ?

CSS Nedir ?

Css (Cascading Style Sheets), düz html sayfalarının bütün tasarımını oluşturur. Nesnelerin konumu, rengi ve biçimi gibi bütün tasarımsal düzenlemeleri CSS ile yapabiliriz. CSS de kendini ustalaştıran yazılımcılar animasyonlar, dinamik site tasarımı ve birçok hoş tasarımı oluşturabilir. Bir web sitesinin güzel yapan arka planda çalışan CSS kodlarıdır. Peki bu HTML ve CSS nerelerde kullanılır ?

HTML ve CSS nerelerde kullanılır ?

Aslında sorunun cevabını html nedir ve css nedir başlıkları altında anlatmış bulunmaktayım. HTML ile bir web sitesinin iskeleti oluşturulur daha sonra ise CSS ile sitedeki bütün nesnelerin tasarımlarına karar veririz. Kısacası bu iki teknoloji bütün web sitelerinde ve tasarımlarda kullanılır.
En son düzenleme: 31-01-2021, 20:43 admin.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.