You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

İnstagram Hesabı Geliştirme Teknikleri

İnstagram Hesabı Geliştirme Teknikleri

Administrator
İnstagram Hesabı Geliştirme Teknikleri
[Resim: 8ZKCD5.jpg]


İnstagram Hesabı Geliştirme Teknikleri

Sosyal medya son yıllarda bütün firmalar için önemli bir mecra haline geldi. Kendi tanıtımlarını yapabilecekleri ve ürünlerini satabilecekleri rekabeti yüksek bir pazar haline geldi. Sosyal medya denince akla ilk önce Facebook daha sonra İnstagram ve twitter geliyor. Doğal olarak da şirketler ve diğer kullanıcılar sosyal medya hesaplarını geliştirmek ve takipçi sayılarını arttırmak istiyorlar.

Sağlam bir sosyal medya kitlesi olan firma sürekli kullanıcı kazanacağı için kar oranını yükseltebilir. Peki instagram hesabını nasıl geliştirebiliriz ? İnstagram takipçi sayısını nasıl arttırabiliriz ? Maddeler halinde sizlere anlatayım.
 
  1. İnsanların dikkatini çekecek bir sayfa oluşturun !
  2. İnsanların sizi fark etmesini sağlamak
  3. Organik takipçi kazanın
  4. Sürekli güncel olmak
  5. İnstagramı tam kullanmak
  6. Doğru hashtag kullanımı
  7. Bot takipçilerden uzak durun
 


1. İnsanların dikkatini çekecek bir sayfa oluşturun !

İnsanlar profilinize girdiği zaman takip etmeye değer bir hesap olduğuna karar verip sizi takip etmesi gerekiyor. Peki insanlar sizi neden takip etsin ? Hesabınızın yönetimini bu işte profesyonel insanlara devir edebilirsiniz. Eğer kendiniz yönetmek istiyorsanız anlatılanları elinizden geldiği kadar yerine getirin. Paint ten çıkma kalitesiz içerikler paylaşmayın. Tasarımlarınız size özgü ve göze hoş görünen yapıda olmalı. Profil logosunu ve bio kısmını dikkat çekici bir şekilde oluşturun.

2. İnsanların sizi fark etmesini sağlamak

Hesabınızda paylaştığınız gönderilerin konusu ne ise benzer konuları paylaşan hesapları takip edin. Bir nevi rakiplerinizi belirleyin ve nasıl başarılı olduklarını öğrenmeye çalışın. Yaklaşık 10 adet aynı sektörden sayfaları takip edin. Takip ettiğiniz hesapların gönderilerini beğenin ve yorum yapın. Bu işlemler sizin sayfanızın beğenenler ve yorumlar kısmında diğer takipçilere gösterilmesini sağlayacaktır. Bu sayede insanlara kendi reklamını ücretsiz olarak yapmış olacaksınız.

3. Organik takipçi kazanın

Takip ettiğiniz hesapların gönderilerini ve yorumlarını beğendikten sonra gönderileri beğenen kullanıcıları takip edin. Tabi ki bunun bir sınırı olmalı çünkü instagram sürekli tekrarlanan işlemlere kısıtlama getirmiş durumda. Ortalama bir sayı vermek gerekirse günlük 100 adet takip isteği atmanızı öneririm. Tabi bu sayı hesabın kuruluş yılı, takipçi sayısı ve etkileşimine göre değişmekte. Örneğin 2012 ve daha öncesinde kurulmuş hesapların işlem sınırları daha yüksektir. Günlük olarak 100 kişiyi takip ettiğimizde ortalama olarak %10 luk kısmı geri dönüş yapacaktır. Günde 10 takipçi kulağa az gelebilir fakat bu git gide artacaktır. Önemli olan sabırlı olmak ve sürekli aynı işlemlere devam etmek.

4. Sürekli güncel olmak

Hesabınız sürekli güncel olmak zorunda. Her gün en az 1 adet paylaşım yapmalısınız. Mizah yada haber sayfası değilseniz günlük maksimum 4-5 adet gönderi paylaşın. Fazla gönderi paylaşmak hesabınızı spam durumuna düşürür. Paylaştığınız gönderileri hikayeler ile destekleyin. Hikayeler kısmınız asla boş kalmasın. 

5. İnstagramı tam kullanmak

Hesabınızda ki alanların hepsini doldurmaya çalışın, reels ve igtv videoları düzenleyin ve paylaşın. İnstagramın bize sunduğu bütün alanlarda sayfamızı göstermek isteriz. En başında reels videoları gelmektedir. Çünkü reels kısmı çok kolay etkileşim alıyor ve keşfete düşme olasılığı oldukça yüksektir.

6. Doğru hashtag kullanımı

Hesabınız eğer bir işletme hesabı ise konu etiketlerine ve keşfete düşmek sizi oldukça ileriye taşır. O yüzden kullandığınız hashtag lere çok dikkat etmelisiniz. Paylaşılan gönderi ile alası olmayan hiçbir hashtag kullanmamaya özen gösterin. Hashtag kullanırken aşırıya kaçmayın, ortalama bir sayfa için 9-16 arası hashtag yeterde artar.

7. Bot takipçilerden uzak durun

Bot takipçi satın almak hesabınızın güvenliğini tehlikeye attığı gibi sadece sayılardan ibaretlerdir. Hesabınızın takipçisini yükseltmek için orijinal çekilişlere katılmak dışın asla bot takipçiler satın alıp hesabınızı riske atmayın.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.