You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

yunuseliton
Ziyaretçi
Rfid Etiket Nedir?
Site Adı: rfid Nedir? etiketleri ve cihazları RFID İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir
 
Site Adresi : www.ilgazi.com
 
Site İçeriği & Amacı :
 
Teknoloji çağımızın merkezine yerleşmiş durumda. Yaşamın neredeyse her alanında doğrudan veya dolaylı etkileri ile kendine adaptasyonu da adeta zorunlu kılmakta. Teknolojinin önemli en son kazanımlarından biri de rfid sistemleridir. Böylece rfid nedir soruna yanıt verilmektedir. Açıklaması “radyo frekansı tanımlaması” olan sistem, çoğumuz bilmesek de aslında hepimizin bir şekilde hayatında oldukça etkili durumda. Peki bu nasıl mümkün olur diyenlere ise cevabımız en azından kredi kartı kullanıcısıysanız, işletmeniz personel takibinde bu sistemi seçtiyse bir şekilde bu sistemle iç içe olduğunuzu bilmenizde fayda var. Rfid sistemi, içerisinde rfid okuyucu ve rfid tekstil sistemleri olmak üzere pek çok bileşen içermekte olup biz ise bu yazımızda bu sistemin etiketleri hakkında bilgi sunuyor olacağız. 
 
Rfid etiket üç bileşenden meydana gelmektedir. Bunlar ise yonga, anten ve silikon olarak sıralanmaktadır. Her bileşenin farklı fonksiyonları olup anten ilgili nesneyi radyo frekansı vasıtasıyla okuma işlevini yerine getirmektedir. Etikette yer alan bilgileri depolayan kısım ise yonga olmaktadır. Kaplama (silikon) ise etiketin bir yere sabitlenmesine olanak sağlama amaçlıdır. Etiketler güç kaynakları ile ilgili bağlarına göre de 3’e ayrılmaktadır. Bunlardan birincisi olan pasif etiket; fiyatı en düşük olanlarıdır ki yapısı içerisinde kendi güç kaynağına sahip değildir. Yarı pasif etiketlerde ise pil desteği ile sinyal bağlantıları sağlanmaktadır. Aktif etiketler ise kendi yapıları içerisinde güç kaynağı bulundurmaları ile diğer iki türden ayrılmaktadırlar.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.