You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Seo Nedir ? Google için Seo nasıl yapılır ?

Seo Nedir ? Google için Seo nasıl yapılır ?

Administrator
Seo Nedir ? Google için Seo nasıl yapılır ?
Seo Nedir ?

Seo ingilizcesi ve açılımı Search Engine Optimization, Türkçesi ise Arama Motoru Optimizasyonu olan web siteler için hayati değere sahip bir kavramdır. Seo çalışmaları her site için farklılık gösterebilir ama bütün işlemlerin amacı aynıdır. Kısaca seo web sitelerinin arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yaptıkları işlemlere verilen isimdir. Günümüzde Dünya çapında en çok kullanılan arama motoru sizin de tahmin edebileceğiniz gibi Google'dur. Google web sitelerinin seo çalışmasına göre siteleri arama sonuçlarında sıraya yerleştiriyor. Doğal olarak internet sitesi sahipleri daha üst sıralarda olmak istedikleri için seo çalışmalarına oldukça önem vermekte.

Google için Seo nasıl yapılır ?

Google sıralamalarında yukarılara çıkmak için doğru bilgiler ile seo çalışmaları yapmanız gerekir. Seo çalışması ikiye ayrılabilir; site içi seo ve site dışı seo olarak. Sitenin açılış hızı, site için gezinme esnasında site hızı ve içeriklerinizin özgünlük durumu gibi parametreler seo kalitenizi belirler.
En son düzenleme: 07-02-2021, 22:46 admin.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.