You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Valheim'da Fine Wood Bow Nasıl Yapılır ?

Valheim'da Fine Wood Bow Nasıl Yapılır ?

Administrator
Valheim'da Fine Wood Bow Nasıl Yapılır ?
[Resim: E4otBU.jpg]

Valheim'da Kaliteli Ahşap Yayı Nasıl Yapılır ?

Valheim'daki Fine Wood Bow (Kaliteli Ahşap Yay), Crude Bow'dan (Ham Yay) bir seviye daha yüksektir ve çok daha fazla hasarı daha kısa sürede verir. Fine Wood Bow'u almanın iki farklı yolu bulunmaktadır.

Oyuncular Valheim'ı başlattıklarında, arafın bu İskandinav versiyonuna sadece üzerlerindeki kıyafetlerle başlarlar. Malzeme ve kaynak elde etmek için bir yol bulmaları gerekir. Valheim'da oyuncular, savaşta öldürülen ve Odin'in eski düşmanlarından bazılarını öldürmek için onuncu dünyaya getirilen bir Viking rolünü üstlenir.

Oyunun başlangıcında, kaynakları toplamalarına yardımcı olacak araçları elde etmeliler ve muhtemelen sadece koruma için yumruklarını kullanabilecekler. Keşfettikçe, bir ana üs inşa edecek malzemeler, temas ettikleri hayvan veya canavarlarla savaşmaya ve manzarayı şekillendirip evcilleştirmeye uygun araçlar ve silahlar bulabilirler.

Bir oyuncunun erişebileceği ilk silahlardan biri Ham Yay'dır (Crude Bow). Bu yay Tahta ve Deri Hurdalarından yapılmıştır ve çok sağlam değildir, pek kullanışlı bir alet değildir. Ham yayı, oyuncular geyik avlamak için kullanabilirler, ancak daha büyük veya daha tehlikeli herhangi bir düşman için, bir yükseltmeye ihtiyaçları olacak.

Crude Bow'dan bir sonraki adım Fine Wood Bow'dur ve oyuncular bunu Fine Wood, Core Wood ve Deer Hide kullanarak Workbench'te işleyebilir ve üretebilir.  Sorun, Fine Wood'un elde edilmesinin biraz zaman almasıdır. Yalnızca Meadows biyomundaki Huş Ağaçları, en tutarlı İnce Ağaç kaynağı olarak hizmet eder ve bunlar yalnızca Bronz Balta ile kesilebilir. Oyuncuların oyunun ilerleyen saatlerine kadar Bronz alması pek olası değildir, ancak oyuncular biraz risk almaya istekliyse, Fine Wood'u erken almanın bir yolu var. İşte Valheim'da bir Kaliteli Ahşap Yayının nasıl yapılacağı.
 
[Resim: 5OmN20.jpg]

Valheim'da İnce Ahşap Nasıl Elde Edilir ?

Oyuncular, Bakır ve Kalay Cevheri toplayıp biraz Bronz eritip İnce Ağaç Yay yapabilir. Bunu yapmak için Antler Kazmasına ihtiyaçları olacak. Bronz almak için tamamlanması gereken görevlerin listesi aşağıda verilmiştir:
 • Workbench'i Seviye 2'ye yükseltin.
 • İlk patron Eikthyr'i çağır ve onu yen.
 • Boynuz Kazması yap.
 • Kazmayı kullanarak Kara Orman'dan Bakır Cevheri ve Kalay Cevheri toplayın.
 • Bir Kömür Fırını yapın.
 • Bir Dökümcü yap.
 • Saf Bakır ve Kalay Çubuklar elde etmek için Bakır Cevheri ve Kalay Cevherini İzabe Tesisi'nde pişirin.
 • Forge yap
 • Bakır ve Kalay'ı Bronz haline getirmek için Demir Ocağı'nı kullanın.
 • Bronz Balta yapmak için Forge'u kullanın
 • Bir Huş Ağacını kesmek için Bronz Balta'yı kullanın.
 • İnce Ahşap toplayın ve İnce Ağaç Yayını yapın.
Fine Wood'u hızlı bir şekilde almanın başka bir yolu daha var; 

Bu taktiğin işe yaraması için, oyuncuların Meadows biyomunda veya büyük miktarda Huş Ağacı bulunan başka herhangi bir yerde bir Troll bulması gerekiyor. Oyuncular özellikle büyük bir kulübe sahip bir Trol bulmalı. Bu sopalar ağaçlara çarptığında, ağaç yığınları oluşturma eğilimindedirler ve hatta bir ağacı tamamen parçalayabilirler.

Oyuncular, Huş Ağaçlarının yakınında bir savaşta Trolle çarpışmalı ve kendilerini Troll'ün sopasıyla sallaması ağaçla bağlantı kuracak şekilde konumlandırmalıdır. Trol saldırmak için hareket ettiğinde, oyuncuların darbeyi son dakikada atlatması gerekecek, bu da Trolün yalnızca ağaca vurmasına izin verecek. Bu, ortaya oyuncuların yerden alabileceği Fine Wood elde etmenizi sağlayacaktır. Maksimum miktarda İnce Ağaç elde etmek için ağaç yok olana kadar bu işlemi birkaç kez tekrarlamaları gerekecek. Daha sonra Fine Wood'u alıp, Oyunun başlarında Fine Wood yaylarını yapmak için Workbench'te kullanabilirler.

Bu yöntem tehlikeli ve risklidir ve oyuncuların ölme şansı yüksektir, bu nedenle ağaçların yakınında küçük bir üs oluşturmak mantıklı bir hamle olur.
En son düzenleme: 15-02-2021, 15:44 admin.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.