You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Valheim Tüm Patronlar

Administrator
Valheim Tüm Patronlar
[Resim: pYBtBA.jpg]


Valheim da bosslar farklı biyomlar ortaya çıkar. Patronların hepsi eşsiz ödüller vermekte. Valheim da patronları nereden bulabilirsiniz ? ya da bosslardan ne gibi ödüller elde edilir ? gibi soruların cevabı bu yazıda. Valheim daki birbirinden farklı 5 adet boss bulunuyor. Bunlardan ilki Eikthyr;
 


Eikthyr Patronu

Eikthyr, Valheim patronlarının ilki. Korkutucu bir görünüme sahip olan bu dev geyik zincirlerle sarılmıştır ve alan saldırısı yaparak, yıldırım düşürür. Eikthyr'i yenmenin sırrı ise dayanıklı bir kalkan ve dayanıklılığı yüksek bir karaktere sahip olmaktır. Valheim Eikthyr boss dövüşü rehberimiz ile bu güçlü düşmanı nasıl yeneceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eikthyr, birçok oyuncunun Valheim's Meadows(Çayırlar) biyomunu keşfederken karşılaşacağı ilk patrondur. Haritanızda konumunu işaretlemek için oyunun başında rune ile etkileşime girmeniz gerekiyor. Eikthyr, boynuzlarının etrafına sarılan ağır metal zincirlerle donatılmış dev bir geyik. Onu çağırmak için, sunağına iki geyik ödülü kurban etmelisiniz. Geyik kupaları ise ortalıkta koşan geyikleri öldürerek elde edebilirsiniz.

Nerede : Çayırlar biyomu (Meadowns biome)
Nasıl Çağırılır : Eikthyr'i çağırmak için sunağına iki geyik ödülü kurban etmelisiniz.
Verdiği Ganimet :  Sert Boynuzlar ve Eikthyr Kupası (Hard Antler)
Verdiği Özellik :  Patronu yendikten sonra koşarken ve zıplarken % 60 daha az Dayanıklılık tüketirsiniz.
 


The Elder Patronu

The Elder yani Yaşlı, Valheim'in ikinci patronudur ve Kara Orman'da bulunur. Sunağını rastgele arayabilirsiniz, ancak yerini bulmanın en kısa yolu, Kara Orman'da bulunan Mezar Odaları boyunca saklı olan rün taşını bulmaktır. Sunağında üç Kadim Tohum yakarak onu çağırabilirsiniz.

The Elder, yere vurarak, kökleri toplayarak ve sarmaşıkları fırlatarak saldırır. Bu saldırılar çok canınızı götürebilir, bu yüzden patron ile savaşırken çok dikkatli olmalısınız. Patron ile savaşmadan önce ciddi bir hazırlık yapmanız sizin için iyi olur. Kalay ve bakır cevheri çıkarın, eritin ve demir ocakta bronz yapın. Kendinize daha iyi bir yay, daha iyi zırh ve çok sayıda ateş oku yapın. Ayrıca sağlık iksirleri yapmak için bir Kazan ve Fermentör yapabilirsiniz.

The Elder'a saldırmanın en iyi yolu ona ok yağmuru saldırısı yapmaktır. Özellikle ateş okları The Elder'ı yakarak öldüremenizde yardımcı olur. The Elder'in saldırılarından kaçınmak için sunağın etrafındaki sütunları kullanın.

Nerede : Kara Orman (Black Forest)
Nasıl Çağırılır : Sunağında üç Kadim tohum yakarak onu çağırabilirsiniz.
Verdiği Ganimet : Bataklık Anahtarı
Verdiği Özellik : Patronu yendikten sonra ağaçları daha hızlı kesebilirsiniz.
 


Bonemass Patronu

Bonemass, Bataklık biyomunda bulunur ve Swamp Crypts'ın rünü ile etkileşime girerek haritada tespit edilebilir. 

Bonemass'ın yakın dövüş saldırısı vardır ve yakınsanız ciddi zehir hasarı veren bir zehir saldırısı vardır. Bonemass size yakın dövüş saldırısı uygular, size vurursa zehir yüzünden ciddi hasar alabilirsiniz. Ayrıca Bonemass sinirlerinizi bozacak İskeletler ve Bloblar da çağırabilir. Patronu yenmek için uzaktan yapılan saldırılar pek etkili olmuyor, yakından vurmak zorundasınız.

Üssünüzdeki Kazanı ve Fermentörü kullanarak bol miktarda Zehire Karşı Direnç elde edin ve patron ile savaşırken kullanın, aksi taktirde Bonemass'ı yenmeniz pek mümkün değil. 

Nerede : Bataklık biyomu (Swamp biome)
Nasıl Çağırılır :  Sunağında 10 Solmuş Kemik Kurban Etmeniz gerekir
Verdiği Ganimet : Wishbone ve Bonemass Kupası elde edersiniz.
Verdiği Özellik : Patronu yendikten sonra fiziksel hasarlara karşı ekstra direnç elde edersiniz.
 


Moder Patronu

Moder, Dağ biyomunda bulunan devasa bir ejderhadır. Kendiniz arayabilirsiniz, ancak konumunu belirleyen rünü bulmak çok daha kolaydır. Rünü Draugr'larla dolu taş kulelerden birinde bulabilirsiniz. Dağ biyomunun her yerinde, Drakes ile çevrili yuvaya sıkışmış Dragon Yumurtaları bulacaksınız. Okları kullanarak Drakes'i çıkarın ve envanterinizi boşalttığınızdan emin olun - her Dragon Egg'in her biri 200 lb ağırlığındadır. Ayrıca ışınlanamazlar, bu yüzden onları kendi başınıza ileri geri taşımanız gerekir.

Dağda donmamak için dona Karşı Direnç iksiri hazırlamanız ya da bir Kurt'u dağdan aşağı çekmeniz ve postunu elde etmek için öldürmeniz gerek. Gümüş bulmak ve yayını yükseltmek için Bonemass'ı patronunun öldürebilirsiniz. Moder bossunu yenmek için çok sayıda oka ihtiyacınız olacak. Moder saldırılarını atlatmak kolaydır, bu nedenle hazırlıklı gelirseniz fazla sorun yaşamazsınız.

Nerede : Dağ biyomu (Mountains biome)
Nasıl Çağırılır :  Moder Mistik Sunağı'na 3 Ejderha Yumurtası yerleştirin.
Verdiği Ganimet : Dragon Tear (Zanaatkar Masası oluşturmak için kullanılır).
Verdiği Özellik : Patronu yendikten sonra yelkenler için daima rüzgar günü kazanırsınız.
 


Yagluth Patronu

Yagluth Plains'te bulunabilir ve sunağında Beş Fuling Totem yakarak çağırabilirsiniz. Fuling Totemleri Plains'de bulunan Fuling köylerinde bulabilirsin. Ova biyomunda bulunan uzun duran taşları arayarak Yagluth'un tam yerini bulabilirsiniz.

Yagluth'un bacakları veya kolları yoktur ve sadece gövdesi olan bir iskelettir. Yagluth bir meteor yağmuru çağırır ve yere çarparak bir şok dalgasına neden olur. Dikkatli olmazsanız saniyeler içinde sizi yok edecek yıkıcı bir Alev Silahı saldırısı yapar. Patronun dezavantajı ise, yavaş olmasıdır, bu sayede dikkatli olursanız kaçınılması kolaydır. Hem oklar hem de yakın dövüş saldırıları Yagluth'a iyi hasar verebilir.

Yagluth son patrondur, bu yüzden kendinizi buna göre hazırlayın. Bol miktarda sağlık iksiri ile gelin ve mümkünse Black Metal teçhizatı yapın. Fulingleri yenip köylerine baskın düzenlerken çok sayıda Black Metal cevheri bulacaksınız. Yagluth'u yendikten sonra, Yagluth Thing'in yanı sıra Yagluth'un kafasını da alacaksınız.

Yagluth Thing'in amacı bilinmemektedir. Kafayı Kurban Taşı bölgesine döndürürseniz Yagluth'un gücünü kazanacaksınız, bu da temel saldırılardan alınan hasarı azaltıyor.

Nerede : Ova biyomu (Plains biome)
Nasıl Çağırılır : Sunağında beş Fuling Totem kurban et
Verdiği Ganimet : Dragon Tear (Zanaatkar Masası oluşturmak için kullanılır).
Verdiği Özellik : Patronu yendikten sonra Donma, ateş ve zehir hasarlarına karşı direnç kazanırsınız.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Yeni Üye
RE: Valheim Tüm Patronlar
+rep teşekkürlerrr
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.