You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

VDSL nedir ? ADSL ve VDSL farkları nelerdir ?

VDSL nedir ? ADSL ve VDSL farkları nelerdir ?

(MCD) Super Admin
VDSL nedir ? ADSL ve VDSL farkları nelerdir ?
VDSL nedir ?
En son düzenleme: 16-01-2021, 1:10 admin.
Bunu ilk beğenen sen ol.
Administrator
RE: VDSL nedir ? ADSL ve VDSL farkları nelerdir ?


Vdsl nedir ? sorunuza şöyle cevap vereyim;

Vdsl ingilizce açılımı Very High Data Rate Türkçesi ise Çok Yüksek Veri Hızı anlamına gelmektedir. Şuan bile sürekli gelişen bir teknoloji olup yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu dsl teknolojisi adsl ile çoğu yönüyle benzerlik gösterir. Hat üzerinden maksimum olarak 55.2 Mbps veri alabilir ve 2.3 Mbsps veri gönderebilirsiniz. Evlerimizde çoğu zaman fiber internet alternatifi olarak Vdsl kullanılmaktadır.

Adsl ve Vdsl arasındaki farklara gelecek olursak eğer; Adsl ve Vdsl teknolojileri bakır kablo alt yapısını kullanmaktadır. Fakat Vdsl hizmeti teoride 100 Mbps hızlarına kadar çıkabilecek bant genişliği sunmaktadır. Vdsl ve Adsl için ayrı ayrı modem bulundurmak zorundasınız. Tabi iki hizmeti de destekleyen modemler var fakat fiyat olarak daha pahalı.
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.