You need to enable JavaScript to run this app.

Skip to main content

Administrator
Yazılımcı
Yazılımcı Nedir ?

Yazılımcı, birlikte çalıştığı şirketin ihtiyaçlarına göre araştırma ve geliştirme yapan konularında uzman kişilerdir. Yazılım sektöründeki gelişmelerden haberdar, sürekli kendini güncelleyen ve geliştiren kişilerdir yazılımcılar. Yazılımcılar ne kadar kazanır ? sorusuna ise Türkiye şartlarında ortalama bir rakam vermek gerekirse 6 bin Tl diyebiliriz. Tabi bu rakam çalışılan şirket, yazılımcının tecrübesi ve konumuna göre değişebilmektedir. 

Yazılım Uzmanı Nasıl Olunur ?


Bir yazılım uzmanı olmak için her hangi bir yazılım yada bilgisayar bölümünden mezun olmak gerekmiyor. Yazılımcı olmak için bu işe kendini adamış olmak yeter. Tabi ilgili bölümlerden mezun olmak tecrübenizi arttıracağı gibi iş bulma olasılığınızı da arttır. Şunu da söylemek gerekir, ülkemizde ve yurt dışındaki birçok iyi yazılımcı sektör ile alakasız bölümlerden mezun olmuştur. Demek istediğim önemli olan okuduğunuz değildir, önemli olan sizin tecrübeniz. Yazılımcı olabilmek için internetten online kurslara katılabilirsiniz.

Yazılımcılar sürekli öğrenmeye sürekli açık olmalıdır. Bu gün kullanılan bir teknolojiyi iki gün sonra hiç kullanmayabilirsiniz. Bu sebeple sadece sürekli araştıran ve kendini geliştiren yazılımcılar sektörde ayakta kalabilir. 

Bir Yazılımcı analitik düşünebilmeli ve algoritma kurabilmelidir. Programcı kendi bireysel işini yapmıyor ise takım çalışmalarına uyumlu olmak zorundadır. İş ilanlarında yazılımcılar için birçok alandan tecrübeli olması beklenir. Bu sebeple bir şirkette işe girmek istiyorsanız kendinizi bir dile yada sadece bir konuda bağlamayın. Örneğin; C# dili öğrendikten sonra MySQL de öğrenmeye çalışın. Programlar ile data base ler arası bağlantıları kurmayı öğrenin. 
[Resim: vR5bBO.jpg]
Bunu ilk beğenen sen ol.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren KodJam sitemizde 5651 sayılı kanunun 8. maddesine ve T.C.K'nın 125. maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. Sitemiz hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri bağlantısından bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmenlikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.